Į pradžią ArchyvasJuodos avys 2005 (neplatinama)

Juodos avys 2005 (neplatinama)

Tai lietuvių kalbos rašybos gerinimo programa, suteikianti galimybę Microsoft® Office 2007, 2003, XP, 2000, 97, 95, Adobe® InDesign® 2.0 ir 3.0 dokumentuose tikrinti, taisyti bei kelti per brūkšnelį lietuviškus Unicode® kodavimo tekstus. Programa gali būti diegiama į 32-jų bitų Windows® 95, 98, Me, NT 4.0, 2000, XP, 2003 Server, 2008 Server, Vista ir 7 terpes, skirtas dirbti su 1257 kodavimo lentele (Baltic RIM). Lietuviško teksto skiemenavimas, tikrinimas ir taisymas vyksta standartinėmis šių programų priemonėmis.


© UAB „Fotonija", 1991-2005.
ISBN 9955-9824-0-3

PROGRAMOS PLATINIMAS NUTRAUKTAS.


Detalus aprašymas

Rašybos gerinimo priemonės skirtos naudoti Microsoft® Office 2007, 2003, XP, 2000, 97, 95, Adobe® InDesign® 2.0 ir 3.0 programų dokumentuose. Lietuvių kalbos rašybos tikrinimo žodyne yra aktualūs nūdienos terminai, naujausi Lietuvos vietovardžiai, žymių žmonių pavardės, naujadarai ir t.t.. Automatinio klaidų tikrinimo metu veikia „švelnus“ pavardžių ir pavadinimų taisymo algoritmas. Tai padeda išvengi savaiminio pavardės ar pavadinimo pakeitimo į kitą, kuris konkrečiu atveju gali visiškai netikti. To nepavyksta išvengti dirbant su įprastomis rašybos tikrinimo priemonėmis. Atpažįstami neteiktini žodžiai ir siūloma juos keisti į teisingus. Teikiami pasiūlymai „švepliems“ žodžiams taisyti (kai tekste vietoje raidžių ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž yra a, c, e, e, i, s, u, u, z). Yra galimybė rašyti, tikrinti ir taisyti lietuvišką tekstą Mainukų lange, kuris gali veikti atskirai nuo kitų teksto redagavimo programų.

Galima panaudoti Juodų avių SDK modulį, kuris padeda lietuvių kalbos skyrybos ir rašybos tikrinimo priemones prijungti prie pačių kuriamų programų, dirbančių Windows® operacijų sistemoje. Tą galima padaryti bet kurioje savo susikurtoje programoje, jei tik joje įdėta COM (Component Object Model) arba ActiveX technologija. Visą rašybos tikrinimo ir skiemenavimo procesą galima valdyti per du atitinkamus ActiveX apvalkalus: AXSpell.ocx ir AXHyph.ocx. Šie ActiveX apvalkalai ir jų valdymo pavyzdžiai yra pateikiami kartu su programa Juodos avys 2005.

Lietuvių ir rusų kalbų tekstus su kirčiuotomis raidėmis padeda surinkti kartu su Juodomis avimis pateikiama klaviatūros tvarkyklė WinLika 2005. Ši priemonė gali būti labai naudinga ruošiant įvairaus pobūdžio žodynus, lietuvių kalbos mokymo priemones, techninius tekstus ir t.t... Tvarkyklė leidžia patogiai ir greitai rinkti lietuviškus ir rusiškus kirčiuotus žodžius programose, kurios pritaikytos dirbti su UNICODE standarto šriftais. Įdiegiamas pirmasis Lietuvoje sukurtas OpenType šriftas Aistika® su kirčiuotomis raidėmis kokybiškai atvaizduoja tekstą tiek įvairios skiriamosios gebos monitoriuose, tiek ir spausdinant įvairiais spausdintuvais. Šiomis priemonėmis surinktas lietuviškas tekstas gali būti tikrinamas ir taisomas, kaip nekirčiuotas tekstas.

Juodos avys 2005 diegiamos iš CD laikmenos, naudojant Windows Installer terpę, kuri visą diegimo proceso informaciją pateikia lietuviu kalba, todėl diegimas yra visiems suprantamas, greitas, patogus ir efektyvus. Darbo su programa aprašymas yra lietuvių kalba ir pateikiamas elektroninėje formoje, todėl visada lengvai prieinamas visiems naudotojams. 

Minimalūs reikalavimai kompiuteriui :

  • CD-ROM įrenginys
  • 11 MB laisvos vietos kietajame diske diegimo metu

Operacijų sistemai keliami reikalavimai:

  • Veikianti 32-jų bitų Windows OS (rekomenduojama nustatyti darbui su lietuvių kalba)

Partneriams
Prisijungti
Produkto registravimas
Produkto naujinimas